» » Це службова недбалість, ошукування споживачів тепла чи домовленість сторін?

Це службова недбалість, ошукування споживачів тепла чи домовленість сторін?

З такими та іншими запитаннями до Світловодського міського голови Андрія Маліцького щодо тарифу на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для потреб населення, затвердженому НЕ на рівні тарифу, що діяв в кінці опалювального періоду 2020-2021 років, звертається голова громадської організації «Громадський захист» Людмила Павловська. На прохання громадської діячки друкуємо текст запиту в повному обсязі, оскільки він має суспільний інтерес. 
 • На даний час, якби не було прикро для місцевої влади, але в місті відбувається некерована ситуація щодо опалення та його якості – в результаті чого продовжують страждати значна кількість громадян, хоча згідно чинного законодавства органи місцевого самоврядування (ОМС) в тому числі і його виконавчій орган наділені повноваженнями у сфері надання житлово-комунальних послуг, зокрема і у встановленні тарифів на теплову енергію.
            Так, 05 листопада 2021р. виконавчим комітетом було прийнято рішення №782 «Про встановлення СП ТОВ «Світловодськпобут» тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання». У п.2 цього рішення зазначено: «Згідно з Меморандумом про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води, укладеного 30 вересня 2021 року, в опалювальному періоді 2021-2022 років застосовувати СП ТОВ «Світловодськпобут» тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для потреб населення на рівні тарифу, що діяв в кінці опалювального періоду 2020-2021 років, у   розмірі 1763,86 грн./Гкал (з ПДВ)».

Але, зазначена в цьому пункті вартість 1 Гкал у розмірі 1763,86 грн. для застосування СП ТОВ «Світловодськпобут» не відповідає встановленому ОМС тарифу, що діяв у кінці опалювального періоду 2020-2021рр, а саме у розмірі 1686,61 грн. (згідно рішення виконавчого комітету №489 від 14.09.2020 р.). Тобто, з невідомих причин для населення був збільшений розмір тарифу для застосування на 77,25 грн за 1 Гкал всупереч Меморандуму. А це означає, що для споживачів (населення) в опалювальному періоді 2021-2022 р.р. зросте оплата послуг за опалення понад на 4,5 млн, а на кожну сім’ю в середньому за опалювальний період 2021-2022 р.р. по цій же причині вартість за опалення квартири зросте на 500-700 грн.

У зв’язку з цим виникають питання: це службова недбалість, прикра помилка, фальсифікація, ошукування споживачів тепла чи домовленості сторін, результатом яких є невиконання Меморандуму в частині порушення соціальних гарантій, наданих Президентом та Урядом України? Таким чином це підриває довіру громадян до діючої влади, оскільки діюча влада в Україні запевнила громадян, що тарифи на тепло в опалювальному періоді 2021-2022 р.р. не будуть підвищуватися. 

Враховуючи наведене вище та керуючись Законами України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», 
прошу:
 1. Вжити заходів відповідного реагування, а саме привести у відповідність до Меморандуму тариф на теплову енергію щодо застосування СП ТОВ «Світловодськпобут» на рівні тарифу, що діяв у кінці опалювального періоду 2020-2021рр., а саме у розмірі 1686,61 грн/Гкал (з ПДВ).
 2. Провести службову перевірку щодо дій посадових осіб, які призвели до невиконання умов Меморандуму та росту вартості послуг опалення в опалювальному періоді 2021-2022 р.р. для населення на суму понад 4,5 млн грн.
 3. За результатами службової перевірки у разі виявлення порушень звернутися до правоохоронних органів щодо притягнення конкретних посадових осіб, причетних до підготовки та прийняття вказаного рішення №782 до адміністративної чи кримінальної відповідальності за вчинення протиправних дій.
 4. Про результати перевірки та зміни розміру щодо застосування тарифу для населення в опалювальному періоді 2021-2022 р.р. повідомити споживачів у ЗМІ.
 5. Надати мені копію рішення виконавчого комітету Світловодської міської ради №782 від 05.11.2021р., завірену належним чином.
 6. Відповідь на інформаційний запит надати у письмовому вигляді у встановлені законодавством строки.
14 грудня 2021 р.
Людмила Павловська, голова ГО «Громадський захист»

Фото з архіву Богдана Дроздова 


Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
2 коментар ів
 1. Віктор Степаненко
  Хапуг НЕ зупинити !?
  Задля нашого ошуканства влада і опалювальники--здирники ---злилися у полум*яному тандемі. У " Світловодськпобуті" вивісили на оглядини .Рішення МіськРади №782 від0511.2021 р.про встановлення .свіжоспечених тарифів... А щоб НЕ жахати споживачів з порогу у пункті -3 рішення річні витрати тепла--завуалювали під середньо--місячні: тобто замість-0.15 Гігакалорій/метр.кв.х рік."помилково" засвідчили --0.025 Гкал/метр кв. А щоб НЕ відповідати за надмірно--роздмухану цифру головного показника у розрахунку тарифів--запозичилм її із Рішення МіськРади№741 .від20.11.2017р. Тоді МіськРаді домінували " Свободівці "--мовляв то -націоналісти начудили ...Задля усвідомлення розміру здирництва засвідчую : головний показник--0.15 Гкал/метр квх рік---це норма витрат тепла Світловодську на місця загального користування !!! Максимально--допустимі норми тепловтрат. для будівель :12--16 поверхів кіровоградщини становлять - 0.12 Гкал/ метр кв. .рік . тобто на20 % менші В той час . як Світ потерпає від глобального потепління у нашому .окремому. Світловодську--ГЛОБАЛЬНЕ ОБМЕРЗАННЯ ! Тоді у 2017 р цей показник /0.15.../вірогідно запозичили у плановиків. які щороку прораховують перспективу витрат палива на опал. рік /він завжди із запасом.../ І це в той час .коли у МіськРаді вже були приписи Державної Інспекціїз контролю за цінами про НЕ припустимість розробляти власні. доморощені. норми витрат на водо--теплопостачання ... Пріоритет : спеціалізовані проектні інститути ! Задля зменшення соціальної напруги серед НЕплатіжеспроможного населння іще на початку 2000-их років Національна Комісія. що здійснює Державне регулювання у сфері енергетики впровадила низку заходів на зменшення платіхного тиску на спожиачів тепла. По-- перше :прийняли Постанову№866 від30.06.2017р. про ОБГОВОРЕННЯ широким загалом та прозорість у формуванні тарифів від" А " .до " "Я".Відбулося оновлення нормативних документів/на зменшення тарифного пресу ... Спеціалізованим проектним інститутом ВАТ"Укр"НД Інжпроект" --Ррозроблені новітні методики визначення тепловтрат будівлями. Розповсюджені методички із прикладами розрахунків тепловтрат будівель за укрупненими показниками...Вони в 100-крат точніші . аніж ті .які- застосовують наші плановики ... Проте все це нашій владі НЕПОТРІБНО !Жадоба наживи--затьмарює все людське ---Апелювати .до нашої влади--трішки дивно ...Це всього--навсього--наша з вами розплата ... за байдужість. аполітичність і курячу сліпоту на наших виборах влади...
 2. Віктор Степаненко
  Хапуг НЕ зупинити !? /Продовження заміт. від19.12.2021р. /
  Згадаймо: як наш Голова МіськРади Маліцький Андрій "щиро" так запевняв журналістів плюсів /1+1/ що він НЕ причетний . до витівок руйників--опалювальників і .взагалі.--це приватна організація на яку він НЕ може впливати ... Натомість затверджене ним Рішення МісьРади №782 від05.11.2021р. з її ДРАКОНІВСЬКИМИ тарифами на тепло і роздутими нормами тепловитрат--засвідчують зворотнє:--- це одна " бригада"--бригада ЗДИРНИКІВ !!!
  До речі: у зазначеному рішенні.пункті-3---забули включити - тепловитрати .для громадських організацій ???
  Отож :для мешканців будинків.в які влаштовані громадські установи. і які підключені . до загальної ц/ сист. опалення. і НЕ мають власного обліку тепла---це " підсніжники". які. невільно. Вас ОБКРАДАЮТЬ !!! Оскільки тепловтрати з 1метра квадрат. більші у в 1.25 разів а ніж Ваших квартирах../Чинний " СНиП 2.04.07- 86*" Тепловьіе сети" .формула-1 /
  Обов*язково вимагайте від останніх---всановлення. для них . окремого вузла обліку тепла .
  Щасливих НОВОРІЧНИХ свят! / і. звичайно. у теплих домівках/
Популярне
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Першість Кіровоградської області з боксу - у Світловодську
Срібна нагорода на «Дніпровських хвилях» — у світловодських волейболісток
«Дніпровські хвилі» знову у Світловодську!
У Світловодську відкрили активний парк
Мультiмедиа
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)
Змагання з вітрильного спорту, присвячені пам’яті загиблих воїнів АТО, відбулися у Світловодську (ДОПОВНЕНО)
Налаштовували вітрила та підкорювали вітер вихованці Школи вітрильного спорту!