
22-го січня відбулася перша сесія Світловодської міської ради в 2019 році і 62-а з початку нашої каденції. Нарешті, на ЧЕТВЕРТОМУ (!) пленарному засіданні, починаючи з грудня 2018, головний фінансовий документ – бюджет міста Світловодська на 2019 рік було затверджено.
Бюджетники і містяни повинні знати, хто вболіває за місто, а хто лише робить вигляд. Так, «за» питання 3.1. порядку денного «Про бюджет міста Світловодськ на 2019 рік» проголосували такі депутати: Олександр Плахотний, Сергій Герасименко, Юрій Лукинський, Володимир Дяченко, Сергій Мисько, Олександр Павловський, Надія Нестеренко, Надія Мальцева, Вадим Степанець, Ярослав Чаричанський, Ірина Гайчук Олександр Ода, Оксана Гуцаленко, Андрій Маліцький, Олег Долгий, Андрій Москаленко та Валентин Козярчук – міський голова. Всього 17 голосів від депутатів різних фракцій.
Усіх присутніх здивувала поведінка фракції ВО «Свобода», які перед голосуванням за бюджет 2019 вийшли за межі сесійної зали. А секретар міської ради Юрій Сапянов залишився в президії, поруч з міським головою, не вийшов з однопартійцями. Думаєте, проголосував за бюджет? Ні, його прізвище відсутнє серед депутатів, що підтримали бюджет міста. І це вже не жарти… Це вже четвертий бюджет міста, починаючи з 2016 року, за який не дали свої голоси «свободівці» на чолі з секретарем міської ради. Чи є вони патріотами нашого міста? На мій погляд – ні!
Крім цього і на превеликий жаль, колеги не підтримали мій проект рішення «Про приєднання міста Світловодська до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад». Підписання Хартії дозволяє органам місцевого самоврядування публічно продемонструвати відданість принципам рівності жінок і чоловіків та зобов’язання реалізовувати їх на території своєї діяльності.
Сьогодні на часі питання гендерної рівності та паритетної демократії як важливий чинник побудови суспільства на засадах рівності жінок і чоловіків. Серед країн світу Швеція посідає одне з перших місць у світі серед країн, де громадяни поважають цінності гендерної рівності: ідею про те, що чоловіки та жінки мають рівний доступ до влади, гідної винагороди за працю та впливу у суспільстві. Там 47, 3% парламенту – жінки і там дуже високий рівень соціального захисту. Українські ж реалії такі, що чим вище рівень влади – тим менше жінок.
У Світловодській міській раді з 34 обраних депутатів – лише 7 жінок, що складає 20%. Якби нас, жінок, в міській раді було більше, то ми б знайшли спільну мову і щодо затвердження міського бюджету, і щодо багатьох інших актуальних проблем міста.
Надія Мальцева, депутатка
Світловодської міської ради
Світловодської міської ради