
Упродовж 2018 року вживались дієві заходи щодо протидії корупційним проявам.
У порядку частини 3 статті 65 Закону України «Про запобігання корупції» керівникам органів місцевого самоврядування міста Світловодська та Світловодського району внесено 6 подань, які розглянуто за задоволено із вжиттям заходів до усунення порушень. Більшість виявлених порушень стосувались порушенням вимог фінансового контролю, у тому числі несвоєчасного внесення відомостей про доходи та витрати до Єдиного державного реєстру декларацій.
Крім того, активізовано роботу щодо виявлення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Зокрема, упродовж минулого року направлено до Управління захисту економіки в Кіровоградській області 5 матеріалів про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, протоколи за якими направлено до суду та судом розглянуто.
Забезпечено участь у 12 судових розглядах протоколів за ч.1 та ч.2 ст.172-6 КУпАП.
До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо 5 кримінальних правопорушень за ст. 366-1 КК України (умисне неподання суб’єктом декларування декларації), з яких 3 кримінальні провадження скеровано до суду, з них 2 розглянуто з постановленням судових рішень, 1 перебуває на розгляді.
Завершено досудове розслідування та направлено до суду з обвинувальним актом 1 корупційне кримінальне провадження за ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, стосовно колишнього директора одного з комунальних підприємств м. Світловодська, який підробив платіжні документи та привласнив кошти підприємства в розмірі 36 тис.грн.
Задоволено 1 позов у порядку цивільного судочинства про відшкодування шкоди, завданої правопорушенням, пов’язаним з корупцією.
Так, постановою апеляційного суду Кіровоградської області від 15.02.2018 задоволено позов до колишнього заступника начальника управління освіти Світловодського міськвиконкому про відшкодування шкоди, завданої правопорушенням, пов’язаним з корупцією, стягнуто на користь виконкому в рахунок відшкодування шкоди 9,1 тис.грн. Забезпечено реальне виконання судового рішення шляхом примусового стягнення шкоди в повному обсязі.
З метою виявлення фактів корупції та правопорушень, пов’язаних з корупцією, серед суб’єктів відповідальності за ці правопорушення, насамперед вищих категорій, відділом місцевої прокуратури проводилось комплексне опрацювання на предмет дотримання ними вимог антикорупційного законодавства шляхом самостійного вивчення їх декларацій, відомостей з державних реєстрів, повідомлень ЗМІ, звернень громадян, юридичних осіб, громадських організацій, тощо.
Найбільш поширені порушення стосуються наявності конфлікту інтересів при прийнятті рішень місцевими органами самоврядування.
Євген Голина, прокурор Світловодського відділу
Знам’янської місцевої прокуратури