Давним-давно в нашому місті повелося, що в усіх негараздах винні не тільки дурні і дороги, а ще й «Світловодськпобут»! Тому, як тільки виникає аварійна ситуація, під час якої щось тече – всі згадують про тепловиків. Що ж, давайте ще раз поговоримо про траншею біля будинку №31 по вул. Конька, де з грудня минулого року розрита теплотраса. Чому дотепер картина не змінилася – питаємо у генерального директора СП ТОВ «Світловодськпобут» Сергія Московського.
«Я дуже добре розумію мешканців як будинку №31, так і прилеглих будинків. Тим більше, що поряд знаходиться дитячий майданчик і питання безпеки, напевне, навіть більш гостре, ніж питання дворової естетики. Тим не менш, давайте розбиратися по суті…
Усі нам розповідають, що це наша проблема, бо згідно з якимись там дослідженнями, вода солона. А от наявний стійкий запах каналізаційних відходів ніякі дослідження, чомусь, не фіксують. До того ж сьогодні дані висновки є дивними з урахуванням того, що води в опалювальній системі більше немає, але з-попід будинку вона витікає струмком.
Усе почалось у грудні 2018 року, коли будинок № 31 по вулиці Конька залишився без тепла через порив на цій ділянці. Ми, розкривши люки, побачили, що усі наші труби у воді. Звідки вона береться – було не зрозуміло. Коли почали працювати над усуненням аварії, почала прибувати вода. Своє пошкодження ми усунули, хоч зварювальник працював, стоячи по коліно у стічній воді. Теплопостачання відновили, і втрат в наших системах не було. Тим не менш, вода продовжувала надходити в траншею.
Спеціально створена комісія джерела витоку так і не виявила. Представники водогону брали воду на експертизу, вона не дала ніякого результату. Кожен день ми приїжджали, огороджували розриту теплотрасу, втім стрічку постійно хтось зривав.
На сьогодні усі лотки по вулиці Конька, починаючи від будинку №31 і до № 1, – затоплені водою чи каналізаційними стоками. Але це не солона вода підприємства. Нещодавно розрили трасу до самого будинку, аби ще раз перевірити і упевнитися, що течуть не наші системи.
Наразі ж навіть найбільші скептики мають позбутися сумнівів, щодо нашої причетності до пориву – опалювальний сезон завершено, води в наших мережах більше нема. Тим не менш, проблема витоку води з будинку залишається актуальною. Для нашого підприємства навести лад на цій території – 1-2 дні. Утім, теплотрасу ми заривати не будемо принципово, доки не буде усунена першопричина, яка шкодить нашим системам».
Начальник відділу охорони праці підприємства Олександр Путілін пояснює, що каналізаційні труби виготовляються з пластику чи кераміки, аби не піддавалися корозії через агресивне середовище, в той час, як мережа централізованого опалення не розрахована на вплив каналізаційних відходів. «Якщо в середовищі утримання наших труб наявні фекальні чи інші каналізаційні забруднення, труби тепломережі прослужать максимум 3 роки, а не 20, на які вони розраховані за умови правильної експлуатації. Відповідно, за таких проблем порушується тепловий режим і виходить з ладу сама теплотраса», – зазначив фахівець.
Перебуваючи безпосередньо на місці аварії, ми вирішили пересвідчитись у серйозності проблеми. Аби ми все побачили особисто, працівники «Світловодськпобуту» відкрили люки колодязів, які знаходяться між будинками №1 та №31 по вул. Конька – вода там справді є, а в одному з колодязів вона має характерний запах каналізації. Як нам пояснили фахівці, це пов’язано з тим, що у цих місцях перетинається мережа водогону та водовідведення.
«Потік води надходить у лотки і колодязі досить потужний, – додає Сергій Московський. – Сюди прибуває до 10 кубів за годину, а то й більше. Але сьогодні чітко зрозуміло – це вода не з наших мереж.
Тим не менш, я погоджуюсь із тим, що ця проблема наша спільна – проблема всіх комунальників. На жаль, немає чіткої і якісної взаємодії між ЖЕКами, водоканалом та нашим підприємством. Якщо вже говорити про Європу, то варто починати із взаємоповаги і співпраці, а не перекладання відповідальності на когось іншого. Спільно ми цю проблему вирішимо за кілька днів».
СП ТОВ «Світловодськпобут»