» » Рішення про припинення повноважень міського голови не прийнято. Далі буде
Всі новини

Рішення про припинення повноважень міського голови не прийнято. Далі буде


Шістдесят п’ята сесія Світловодської міської ради сьомого скликання, що відбулася 23 квітня, увійде в історію місцевого самоврядування невдалою спробою відправити у відставку міського голову Валентина Козярчука. Не вийшло, хоча готувалися обидві сторони до цієї процедури дуже ретельно. 

Міський голова запросив до зали своїх прихильників, родичів та юнаків спортивної статури, напевне, маючи на увазі силовий розвиток подій. Депутатська більшість збирала голоси, але дехто пообіцяв і не прийшов на сесію, бо захворів чи поїхав у справах, або ж прийшов відразу після голосування. Лише 17 депутатів наважилися взяти участь у таємному голосуванні, з них 15 висловилися «за» припинення повноважень міського голови, 2 утрималися. Така статистика. З цим міський голова і привітав громаду після короткої інформації голови лічильної комісії Олександра Молчанова

«Тут не буде мітингу і не буде цирку!», – підвищував голос на народ, що прийшов нагадати про протипожежну безпеку у закладах освіти, на початку пленарного засідання головуючий.

Відчувалося, що градоначальник вже вкрай роздратований. А далі – виступи Андрія Малицького, зокрема, з проханням не перетворювати сесію на свою прес-конференцію; Анатолія Кучугурного – про ремонт доріг на Ревівці, Віталія Тетяниченка про наше «перше» місце в області; громадських активістів з приводу індивідуального опалення довели справу до логічного завершення.

Валентин Козярчук вийшов з рівноваги і при свідках у фойє перед сесійною залою погрожував депутату Малицькому, як той написав на своїй сторінці у Фейсбуці, "вкоротити мені життя". Могла би статися і бійка, але Валентин Козярчук молодший став на заваді Валентину Козярчуку старшому, – розповідають свідки Інна Московченко та Ігор Кривенко

Як нам повідомив сам Андрій Малицький, він викликав поліцію, написав відповідну заяву, його і свідків інциденту опитали оперативники, тож слідство розпочалося. Сподіваємося, поліція поділиться з нашим виданням результатами своєї роботи. 

Щодо результатів роботи народних обранців на чолі з міським головою і секретарем ради. Загалом виносилося на сесію близько 60 питань. Із затверджених з першої чи другої спроби – програма економічного і соціального розвитку міста Світловодська на 2019 рік; програма благоустрою м. Світловодська на 2018-2019 роки»; програма модернізації системи охорони майна та організації безпеки перебування людей в комунальних закладах; зміни до програми енергозбереження; детальний план території для забудови у Скіфському мікрорайоні площею 20,4 га; 17 «земельних» питань; 6 питань, що стосуються роботи Центру надання адміністративних послуг; приєднання міста Світловодська до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.  

Жодне з 10 «бюджетних» рішень не було ухвалено. Нагадаємо, що бюджет міста 2019 року було затверджено 17 голосами, що протирічить закону. Депутатська більшість вимагає повторного розгляду бюджету, міський голова не погоджується і відправляє всіх до суду. Глухий кут. Як вийти з цієї ситуації? На думку депутатів Анатолія Кучугурного, Андрія Малицького, Віталія Тетяниченка – треба відправити у відставку міського голову Валентина Козярчука, який не звітує перед міською радою три роки і порушує закон. На наступну сесію вони мають намір знову винести це питання. 

«Підставою для припинення повноважень міського голови є виключно порушення закону міським головою», – заявив Валентин Козярчук. 

Депутат Віталій Тетяниченко, юрист за фахом і автор проекту, впевнений, що порушень законів України з боку міського голови, зокрема, у затвердженні бюджету міста, достатньо. 

Як будуть розвиватися події далі, побачимо.

Тривало пленарне засідання до 15:00. Рекордний час!
[img][/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Приз і оплески чемпіонові Бендюку
Автомобілісти Світловодська відзначили професійне свято яскравими змаганнями
Нашим "Кометам" і "Мавпи" по зубам. Навіть черкаські
До уваги любителів екстриму! Видовищний захід відбудеться у Світловодську!
Юрій Сапянов успішно випробував новий дельтаплан
Мультiмедиа
Марина Дуженкова – «Міс чарівна україночка 2019»
Комедією "В очікуванні кохання" порадував світловодців театр «Амбіція»
Найголовніше у нашому житті – пам’ятати, що з нами Бог!
Оточуйте себе прекрасним, і світ обов`язково зміниться на краще!
Спортклуб «Легіон» - трансформація чоловіків із зайвою вагою на струнких парубків продовжується