Чергова шістдесят четверта сесія Світловодської міської ради сьомого скликання, що відкрилася 19 березня, не продовжила роботу наступного дня через відсутність кворуму, 26 березня завершилася і навіть ухвалила рішення. Одне, бо знову міський голова і депутати зайшли у глухий кут.
Кілька хвилин провели в очікуванні депутатів, які запізнилися.
«Ми вже мусимо працювати. На жаль, немає кворуму, на жаль…» – розпочав свою традиційну мантру міський голова Валентин Козярчук.
Далі цитував себе самого на останній понеділковій нараді. Йшлося про те, як він вдало «просвітив» народ щодо законодавства країн Балтії (якої саме – не уточнив). Там, начебто, депутатів позбавляють мандатів, коли вони без поважних причин не відвідують сесії.
«Нашій Верховній Раді теж треба такий закон ухвалити!» – поставив завдання парламенту країни градоначальник.
Перейшов до депутатів, які туди – сюди ходять по залі, без дозволу виходять:
«То є не місцеве самоврядування, а махновщина!» – «припечатав» неслухів міській голова, аж тут і зібрався кворум, тож решту сентенцій довелося залишити на потім.
На трибуну заступила начальник фінансового управління Наталія Яременко, щоб представити блок бюджетних проектів рішень. Та її перебив депутат Олександр Молчанов, який нагадав головуючому, що на минулому засіданні сесії він доносив позицію своєї фракції про необхідність заново переглянути бюджет, як незаконно затверджений 17-ма голосами. Міський голова прислухатися до думки групи депутатів не забажав.
«Ви хочете 150 разів провести голосування? Немає логіки, щоб голосувати за бюджетні питання, бо вони будуть скасовані, як незаконні. Давайте проголосуємо за повернення до розгляду бюджету, підготуємо проект рішення і все буде добре!» – ще раз закликав Олександр Молчанов.
Міський голова навіть не прокоментував пропозицію депутата і вперто ставив на голосування 7 проектів рішень поспіль. «Пі-пі-пі» лунало довго, але результат повсякчас був нульовим.
Депутат Андрій Маліцький припустив, що можна було б і не збиратися, оскільки міський голова вирішив не дослухатися до пропозиції, а відстоювати свою позицію.
«Треба повернутися до розгляду бюджету і розблокувати роботу міста!» – наголосив депутат.
Депутат Анатолій Кучугурний нагадав міському голові про його заяву на минулому засіданні. Тоді Валентин Козярчук повідомив громаду, що 4 квітня Світловодський суд буде розглядати справу про повернення котелень у власність міста. «У судовому реєстрі такого засідання немає!» – вигукнув Кучугурний, чим вивів Козярчука з рівноваги.
«Мені нічого не треба повідомляти! Не кричить на мене! 4 квітня – перше судове засідання по підробці документів щодо права власності на котельні!» – ще раз підкреслив міський голова і згадав «Балаганова-Паніковського», натякаючи на те, що балагану у цій залі не буде. Є юрист виконкому і він усіх проінформує! Останній від інформування утримався.
Далі депутат Надія Мальцева спробувала додати конструктиву у пленарне засідання, запропонувавши повернутися до розгляду важливих питань соціально-економічного розвитку міста. Голосів вистачило, щоб повернутися і навіть ухвалити рішення щодо виконання програми економічного і соціального розвитку міста на 2017 рік. Так, саме за 2017 рік! До цього часу звіт Марії Дмитренко не затверджували. Але встановити ставки та пільги із сплати земельного податку на 2019 рік знову не змогли, забракло одного голосу. За внесення змін до програми енергоефективності міста на 2017-2020 роки теж проголосували лише 17 депутатів. Рішення не ухвалено.
О 10:20 міський голова оголосив сесію закритою. Як і належить, заспівали Гімн України.
***
На 12:00 вівторка, 26 березня, стало відомо, які ж рішення з ухвалених у перший день сесії підписані міським головою. Серед них: про внесення змін до програми соціального захисту населення міста на 2018-2020 роки, що фінансується з міського бюджету; звіт про виконання міського бюджету за 2018 рік; про надання згоди на безоплатну передачу з комунальної власності до державної власності ділянки дороги протяжністю 5,78км, що проходить від кінця дороги Недогарки-Світловодськ до в’їзду в місто; з 27 питань врегулювання архітектурно-земельних відносин (із 35, що виносилися на розгляд сесії).
***
Яка ж подальша доля міського бюджету? З цим запитанням вже після сесії ми звернулися до Олександра Молчанова та Анатолія Кучугурного. Обидва депутати сказали, що вони будуть відстоювати свою позицію, а саме: міський бюджет ухвалений 17-ма голосами є незаконним, процедуру його розгляду треба провести як належить, врахувати пропозиції депутатів і розглянути повторно на сесії міськради. А Анатолій Кучугурний додав, що група депутатів написала заяву до поліції з приводу перевищення повноважень міським головою, який підписав рішення про затвердження бюджету, порушуючи закон.