» » Сесія Світловодської міської ради відбулася, але рішення з більшості питань не ухвалені

Сесія Світловодської міської ради відбулася, але рішення з більшості питань не ухвалені

Такі новини з сесійної зали стали нормою, на жаль. Тридцять другу сесію Світловодської міської ради міський голова Андрій Маліцький вирішив назвати позачерговою, а відповідне розпорядження підписав у день її проведення, 19 серпня. Депутат міськради Леонід Пащенко, юрист за фахом, був один з тих, хто виступав проти скликання позачергової сесії і наполягав на проведенні чергової сесії з попереднім розглядом усіх питань постійними депутатськими комісіями. Депутата не почули, тож ми запропонували йому, за підсумками сесії, викласти свою точку зору для відвідувачів нашого сайту і читачів друкованого видання. 

«У п’ятницю, 19 серпня, відбулася тридцять друга позачергова сесія Світловодської міської ради. Нажаль, міський голова продовжує порушувати регламент міської ради   і замість того, щоб скликати чергову сесію з повноцінною попередньою роботою, він продовжує «впихати» у порядок денний позачергової понад сотню питань, які не розглянуті належним чином постійними депутатськими комісіями. Мабуть, міський голова забув, що позачергова сесія скликається лише у  винятковими випадках: стихійне лихо, епідемія чи настання подій, які загрожують безпеці   жителів міста, і це лише декілька питань, але не сто і більше, як у даному випадку.

До речі, розпорядження про скликання тридцять другої позачергової сесії міський голова видав 19 серпня 2022 року, тобто всього за півтори години до початку самої сесії (!), свідомо йдучи на порушення регламенту, адже розпорядження про скликання навіть позачергової сесії доводиться до відома всіх депутатів не пізніше як за один день до початку роботи такої сесії.  

Хочу нагадати, що всі депутати, на відмінну від міського голови і секретаря ради  (які знаходяться на робочих місцях у міськвиконкомі і отримують чималу заробітну плату), здійснюють свою депутатську діяльність, винятково, на громадських засадах, мають роботу та свої плани на кожен день. Дізнавшись про скликання позачергової сесії близько 9-ої години ранку, виникає питання, як депутат, який поїхав зранку на роботу до іншого міста (наприклад, до Кременчука), може з’явитися на сесію? Відповідь – ніяк! Це фізично неможливо. Тож виникає питання – міський голова свідомо видає розпорядження про скликання позачергової сесії день в день, щоб її зірвати? 

Дехто з депутатів так і залишився у невіданні, що сьогодні відбулася сесія, адже належним чином не був повідомлений, а це вже пряме і свідоме перешкоджання діяльності депутата місцевої ради   відповідно статі 351 Кримінального кодексу України. 

Проте, не зважаючи на таку купу порушень, тридцять друга позачергова сесія відбулася, прийнято ряд важливих питань освітньої галузі, впорядковано всі статути дошкільних навчальних закладів, відповідно до чинного законодавства, такі самі рішення прийнято по закладах культури. Також, нарешті, наші школи отримали статус ліцеїв та гімназій, відповідно до норм чинного законодавства і учні будуть отримувати документ про повну загальну середньо освіту належного зразка. 

Позиція більшості депутатів щодо розгляду земельних питань, які, до речі, не набрали необхідної кількості голосів, буде залишатися незмінною. Неможливо приймати такі важливі рішення «з коліна», як того хоче міський голова чи будь - хто інший.  Такі питання є виключно питаннями чергової сесії, які мають бути розглянуті на засіданні кожної з депутатських комісій протягом робочого тижня і вже потім проголосовані на пленарному засіданні чергової сесії.

Тож сподіваюсь на мудрість міського голови і вважаю за доцільне, щоб Андрій Маліцький, нарешті, за останні півроку призначив у вересні чергову сесію з проведенням засідань постійних депутатських комісій для розгляду і вирішення всіх важливих питань життєдіяльності громади»."СВ"
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Футбольний турнір пам'яті Олександра Іванушка відбудеться у Світловодську
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!