
У Кременчуці Полтавської області відбувся V відкритий чемпіонат Полтавської області «Кремінь – акватлон». Змагання проходили 4 серпня у парку Воїнів - інтернаціоналістів. Світловодськ на цих змаганнях представляла 51-річна Наталія Сєрая, про спортивні успіхи якої ми неодноразово писали. Одразу після змагань вона зайшла до редакції, щоб поділитися своїми враженнями від спортивного свята.
– Наталіє, у липні ми писали про Вашу участь у змаганнях з маловідомого у нашому місті виді спорту тріатлону, під час яких Ви плавали, долали довгі відстані на велосипеді і бігали на великі дистанції. Тепер акватлон – вид спорту, що у Світловодську теж не розвивається. Чому саме цими видами спорту Ви захоплюєтеся?
– Тріатлон називають спортом залізних людей. Вважайте, що я хочу стати залізною леді. Зимове закалювання, моржування мені у допомогу. Так, минулого разу змагання з тріатлону були дуже складними – спочатку заплив на 1 км 200 м, потім заїзд на велосипеді на 35 км, а потім біг на 10 км. Пишаюся тим, що я змогла все це подолати і впоратися із завданням краще ніж деякі чоловіки. Змагання з акватлону були значно простішими: ми бігали 2,5 км, плавали на дистанцію 1 км у річці і знову бігали парком 2,5 км. Мені сподобалося гасло організаторів змагань: «Біжимо 5 км сильно, а пливемо 1 км стильно!». Такі невеличкі дистанції дозволяють брати участь у змаганнях людям віком від 18 до 98 років, тобто усім, хто хоч іноді бігає, іноді плаває. Але і тут я була єдиною жінкою, яка пройшла повну дистанцію і досягла непоганого результату. Це не значить, що я така крута спортсменка, просто серед жінок не було конкуренції, бо дуже мало дівчат прагнуть займатися таким доступним видом спорту. Шкода, що зі Світловодська нас було лише двоє – я й Олександр Форостяний. А можна було б і командою виступити, як, наприклад, олександрійці. Вони, до речі, і стали переможцями чемпіонату!
– Ви задоволені організацією змагань?
– Так. Місце проведення змагань дуже красиве! І бігати по парку, і плавати у чистій річці було дуже приємно. Згадую, як щось зворушливе, «диня-паті» до і після змагань. Нас пригощали смачними динями у необмеженій кількості, а вже після змагань – нагороджували кавунами. А п’єдестал був такий незвичний, що я піднялася на найвищу сходинку і насправді відчула себе на висоті… Щиро дякую Сергію Кірчику, який очолює клуб любителів бігу «Кремінь» і організовує першість з 2015 року. Кожного року учасників змагань стає все більше і більше…
– Думаю, це позитивний приклад для нашого міста, адже у нас є все для проведення таких змагань – і парк, і вода…
– Так, не вистачає лише бажання створити масовий рух за здоровий спосіб життя! Я впевнена, що саме Світловодську треба якнайбільше молоді залучати до спортивних занять, відволікати їх від паління, вживання наркотиків, алкоголю тощо. Я переконана, що люди, які ведуть здоровий спосіб життя, продуктивні у всіх його сферах. Можливо нескромно, але наведу такий приклад. Упродовж всього сезону я дивую сусідів по дачі своєю працездатністю. Якщо треба, я можу розпочати працювати у садку і на городі о 5-й ранку, а закінчити о 9-й вечора. Таку витривалість дає мені спорт, мій організм тренований.
– Про що ви мрієте, Наталіє?
– Мрію про те, щоби створити у Світловодську команду з тріатлону (повторюся, у нас є всі можливості для цього), тренуватися і брати участь у змаганнях, адже спорт наповнює життя новим змістом. Він дозволяє не сидіти на місці, подорожувати різними містами, знаходити нових друзів. Спорт запалює і надихає людину на нові звершення, на добрі вчинки. Займатися спортом треба не заради самого спорту, а заради самовдосконалення, заради того, щоб завжди тримати себе у формі. Буду рада, якщо відгукнеться той, хто мою ідею поділяє, разом ми цю мрію реалізуємо!
– Хочу вкотре висловити Вам своє захоплення і подякувати за розмову.
«Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно! Живи позитивно!», ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.
