» » Депутати райради проголосували за те, щоб Світловодський район залишився на мапі Кіровоградщини
Всі новини

Депутати райради проголосували за те, щоб Світловодський район залишився на мапі Кіровоградщини


Навіть більше того, на думку депутатів районної ради, Світловодськ має стати центром одного з п’яти районів Кіровоградської області. Свою пропозицію вони виклали у зверненні до Кіровоградської обласної ради, яке ухвалили сьогодні, 16 серпня на сорок третій сесії райради. 

Цьому рішенню передувало засідання обласної робочої групи з підготовки матеріалів для внесення змін до перспективного плану формування територій громад у Кіровоградської області (зі змінами), що відбулося 14 серпня. В режимі онлайн перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко спілкувався з районними робочими групами, яких налічується 21. 

Розглянули пропозиції щодо адміністративно-територіального устрою Кіровоградської області, заслухали пропозиції керівників територій щодо внесення змін до перспективного плану, а також обговорили позиції стосовно майбутнього поділу території області на райони. 

За підсумками засідання ухвалили протокольне рішення про розгляд однієї пропозиції Мінрегіону України та чотирьох альтернативних. Мінрегіон пропонує створити лише три райони на Кіровоградщині. Один з них – Новоукраїнський у складі Благовіщенського, Вільшанского, Гайворонського, Голованівського, Добровеличківського, Маловисківського, Новоархангельського, Новоукраїнського районів та Витязівської ОТГ Бобринецького району із загальною   кількістю населення 239100 осіб. Другий – Кропивницький, до якого мають відійти Бобринецький, Долинський, Компаніївський, Кропивницький, Новгородківський, Новомиргородський, Олександрівський,  Устинівський райони із загальною кількістю населення – 472858 осіб. Третій – найменший район – Олександрійський, до якого Мінрегіон планує приєднати Онуфріївський, Світловодський, Петрівський райони та Дмитрівську ОТГ Знам’янського району. Кіровоградська облдержадміністрація внесла інші пропозиції, за якими треба створити або 3, або 4, або 5, або 6 районів.  Всі ці пропозиції Сергій Коваленко доручив розглянути на місцях і до 23 серпня надати свої висновки. 

15 серпня перший заступник голови Світловодської районної державної адміністрації Наталія Гаврилюк провела аналогічне засідання районної робочої групи з підготовки матеріалів для внесення змін до перспективного плану формування територій громад в районі. Більшістю голосів ухвалили таке рішення: 

«Погодитися з третім варіантом моделі адміністративно-територіального устрою Кіровоградської області, а саме: утворення п'яти районів:

Голованівський район (Благовіщенський, Вільшанський, Гайворонський, Голованівський, Новоархангельський) з населенням 124 338 осіб.

 Новоукраїнський район (Добровеличківський, Маловисківський, Новомиргородський, Новоукраїнський) з населенням 142 648 осіб.

 Кропивницький район (Кропивницький , Компаніївський, Новгородківський, Бобринецький, Устинівський) з населенням 336 278 осіб.

 Світловодський район (Знам'янський, Олександрівський, Онуфріївський, Світловодський) з населенням 157 439 осіб.

 
Олександрійський район (Долинський, Олександрійський, Петрівський) з населенням 178 431 осіб».

Комісія запропонувата розглянути прийняте рішення районної робочої групи на сесії районної ради, що і відбулося сьогодні, 16 серпня.
[img]


[/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Приз і оплески чемпіонові Бендюку
Автомобілісти Світловодська відзначили професійне свято яскравими змаганнями
Нашим "Кометам" і "Мавпи" по зубам. Навіть черкаські
До уваги любителів екстриму! Видовищний захід відбудеться у Світловодську!
Юрій Сапянов успішно випробував новий дельтаплан
Мультiмедиа
Марина Дуженкова – «Міс чарівна україночка 2019»
Комедією "В очікуванні кохання" порадував світловодців театр «Амбіція»
Найголовніше у нашому житті – пам’ятати, що з нами Бог!
Оточуйте себе прекрасним, і світ обов`язково зміниться на краще!
Спортклуб «Легіон» - трансформація чоловіків із зайвою вагою на струнких парубків продовжується