» » Чергова спроба провести сесію Світловодської міськради не вдалася

Чергова спроба провести сесію Світловодської міськради не вдалася


Скликати тридцять шосту сесію міської ради восьмого скликання та провести пленарне засідання 17 січня 2023 року о 10:00 годині у сесійній залі адмінбудинку”… Контроль за виконанням даного розпорядження  покласти на секретаря міської ради Віталія Тетяниченка” - з розпорядження міського голови Андрія Маліцького №55 від 13 січня 2023р. 

Маліцький розпорядився. Контроль за виконанням поклав на Тетяниченка. Прийшов у визначений час до сесійної зали, а там 13 депутатів. Мало для відкриття сесії! 

У підсумку: чергова сесія знову переноситься, розгляд міського бюджету на 2023 рік теж, депутатська більшість вимагає звільнення секретаря ради, міський голова Андрій Маліцький не може, бо “де-факто” Віталій Тетяниченко ним керує, а не навпаки. За словами секретаря, саме він є ключовою фігурою у Світловодській міський ралі, тож думка 18 депутатів щодо дострокового припинення повноважень його не цікавить. 

Прокоментувати ситуацію, що склалася, ми попросили десятьох депутатів. Відповідь отримали лише від трьох і не для друку. Один написав: 

“На жаль не зможу, можливо, наступного разу, якщо запропонуєте”.


Другий відповів на прохання так:

«Мене багато часу не було в місті, тому я, на жаль, не володію ситуацією в повному обсязі! Лише чутки! І я не розділяю поведінку деяких депутатів! Тому нічого не можу коментувати з цього приводу».


Третій повідомив:

 “Коментувати нічого, дограються до військової адміністрації, на цьому проблема і вирішиться”.


Ми поцікавилися, за яких обставин призначається військова адміністрація. Виявилося, якщо сесія міської ради не скликається у встановлені Законом «Про місцеве самоврядування в Україні» строки (не менше одного разу на квартал), Президентом України за поданням обласної державної адміністрації може бути прийнято рішення про утворення військової адміністрації населеного пункту. 

Військову адміністрацію населеного пункту очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за пропозицією відповідної обласної державної адміністрації.

Військові адміністрації населених пунктів, утворені у зв’язку з нескликанням сесії  ради, здійснюють свої повноваження до дня першого засідання першої сесії відповідної ради обраної після скасування воєнного стану.

Нагадаємо, останнє пленарне засідання сесії відбулося 25 жовтня 2022 року. Тобто, 24 січня 2023 року спливає передбачений законом термін для проведення чергової сесії.  Що далі? 

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Футбольний турнір пам'яті Олександра Іванушка відбудеться у Світловодську
Осінь спортивна: корнхол, спартакіада та чемпіонат області з шахів і шашок
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!