» » «Світловодськпобут»: наміри серйозні

«Світловодськпобут»: наміри серйозні


Пріснопам’ятного минулого року світловодцям не забути, як розпочинався опалювальний сезон: пориви, мітинги, знову пориви і знову мітинги. Чого чекати восени цьогоріч?

З таким запитанням до редакції звертається чимало містян. Ми ж, у свою чергу, - до СП ТОВ «Світловодськпобуту», нашого централізованого теплопостачальника. І ось сталося – генеральний директор підприємства Сергій Московський особисто запросив вашого газетяра 12 травня побувати у конференцзалі СП на нараді. На нараді розширеній, де всі-всі керівники структурних підрозділів звітували й розповідали про те, що їм доводиться долати, готуючись до чергового опалювального сезону.

Якщо коротко, «Світловодськпобут» рано списувати в «утіль». Налаштовані там рішуче і свідомі того, що розраховувати на взаємодію і порозуміння з міською владою не доводиться.

А якщо детально… Розпочали з відділу збуту. Його начальник Світлана Гармаш одразу заспокоїла населення, стурбоване відсутністю можливості сплатити за теплові послуги як онлайн, так і в банках. Це, пояснила вона, пов’язано із зміною обслуговуючого оператора. Наразі апробується співробітництво з новою компанією і невдовзі всі шаблони будуть відновлені. А поки це триває, дані що цікавлять споживачів, можна бачити на сайті підприємства http://svpobut.kr.ua/. Або можна особисто прийти до абонвідділу, що на Героїв України, 94 (тел. 2-15-56, 067-87-85-760). 

«Крім того, невдовзі з’явиться можливість мати кожному споживачеві «особистий кабінет», де він зможе будь-коли знайти необхідну для нього інформацію»  –  доповнив доповідачку заступник гендиректора Андрій Зінченко

Натомість Неля Печур, начальниця теплової інспекції розкрила причини отого хаосу, що передував початку опалювального сезону 2019/20 років. А передувало цьому безпрецедентне утворення ОСББ – ці новоутворення не поспішали вчасно надавати підприємству відповідні документи. В результаті, лиш 10% будинків житлового фонду виявились повністю готовими до прийняття теплоносія. Цього разу, наголосила начальниця, її підрозділ вже зараз направляє необхідні листи на адреси ОСББ, управляючих компаній та міськвиконкому з вимогою завчасно усунути усі недоліки – що б потім усі провини не скидати на один лиш «Світловодськпобут». 

Картину минулорічної моторошності, коли рвалися мережі і теплоносій уперто не йшов до квартир світловодців, доповнив головний інженер Анатолій Могильний. Якщо раніше, сказав він, був єдиний погодинний графік заповнення гарячою водою будинків, то цього разу усі будинки «відкрились» одночасно, холодна вода у батареях змішувалася з гарячою, «побутовською» - що й призвело до чисельних поривів. Щоби запобігти цьому у подальшому, на адресу виконкому надіслано графіки разом з вимогою чіткого їхнього дотримання. 

«Думаю, і цього разу з цією проблемою ми залишимося сам-на-сам - міська влада руку допомоги не надасть», - не без суму, додав Московський.

Підсумував же свою доповідь головний інженер розповіддю про те, як і де підприємство проводить заміну тепломереж, засувок, а то й і котлів. 

Кількома мазками, що не додали оптимізму, позначилися доповіді юриста Наталії Мацко і головного економіста Уляни Бакути… Узагальнюючи, можна виділити безшабашність з якою виконком «штампував» дозволи на відключення споживачів від централізованого теплопостачання – лиш у грудні 2019 року таких безпідставних дозволів було видано 1071. Що дало «Світловодськпобутові» всі підстави звернутися до судових інстанцій. А борг населення, який на початку минулого опалювального сезону дорівнював 30 млн грн, на його завершення досяг майже 70 млн грн… В цьому зв’язку, Московський наказав збільшити штат юридичного відділу – роботи додасться. І не треба боятися відтепер виконкому, який щоразу, «регулюючи» тариф, диктував скільки для підприємства потрібно працівників. Бо, повідомила Бакута, у минулому році «Світловодськпобут» уклав договір з Федерацією роботодавців України. І відтепер саме там будуть розраховувати нормативну чисельність працівників, необхідних підприємству разом з фондом їхньої зарплати. Відтак вже непотрібно з піною на вустах доводити «білодоміцям», що їм потрібно десять слюсарів, а не три, сім зварювальників, а не два – розрахунки ФРУ обов’язкові до виконання. 

Нарешті, ззначила головна економістка, підприємство дозволить собі мати рекомендований штат у 315 працівників, а не набагато менше – як зараз. А у тариф - вкладати інвестиційну складову. 

Також і ваш кореспондент вставив свої «п’ять копійок», поцікавившись у гендиректора «сиром-бором» відносно вимоги мера Кременчука Віталія Малецького заплатити кременчужанам, які минулого року рятували світловодські тепломережі… «Світловодськпобут», відповів Сергій Московський, сплатив виставлені кременчужаними рахунки – 84 тис грн. Роботи, що понад цієї суми, замовляла інша організація.

Отже, підбиваючи підсумок почутого й побаченого на тій нараді, можна сказати: «Світловодськпобут», зробив належні висновки, основним з яких є те, що розраховувати на підтримку й порозуміння з нинішньою міською владою абсолютно не варто. Підприємство залишається сам-на-сам з населенням і робитиме все (і вже робить зараз), щоб воно (населення) мало якісне теплопостачання. І за розумною ціною. 

[img]


[/img]

Автор: Віталій Асауленко

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
1 коментар
  1. Валерий Баскоев
    Кого і як наказали за зрив опалювального сезону в місті?
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)