» » Розквітає в Україні і любов, і воля

Розквітає в Україні і любов, і воля

Перший патріотичний мурал створила група художників міста Світловодська на чолі з Віктором Чумаченком. До них приєдналися колеги з Києва, Харкова, Бахмута, Талліна. А натхненницею і фінансисткою цього дива стала підприємиця Віра Фетісова.  

Для необізнаних повідомляємо, що мурал – це надзвичайно великий вуличний витвір мистецтва, величезне «графіті», нанесене на поверхню стіни, яке спрямоване на надання краси будівлям. У нашому випадку – це ще й заклик до єднання і віри в Перемогу. 

З чого усе починалося, розповідає Віра Фетісова:

«Якось восени до кав’ярні «Ласкава», саме на літню терасу, завітали місцеві талановиті художники, серед них був Віктор Чумаченко. Звернули увагу на обідрану стіну навпроти (це колишній «Укрінбанк», а ще раніше Будинок техніки ЗЧМ) і спитали:  «Віро, ти не проти, якщо ми її розмалюємо?" Я з радістю погодилася, бо давно мріяла про оновлення старого малюнку на стіні  - дівчинки-україночки. А тут - рівень! Уявляєте? Митці! Ціла команда знаних художників!  Поговорили, певні нюанси з'ясували. Потрібна була грунтовна підготовка стін, тож початок роботи перенесли на весну. А тут - війна. Але ми від ідеї не відмовилися, навпаки, нам стало зрозуміло, що має бути зображено. Щось таке, від чого захоплює дух!» 


Вірі довелося за власний кошт замовити штукатурку стін, а вже потім звертатися до однодумців за допомогою, адже потрібно було закупити фарби, знаряддя праці тощо. Як тільки стіни просохли, розпочалася робота. Хто ж до неї долучився?

Віктор Чумаенко дає довгий список учасників: Михайло Супрун, Наталія Бойчук, Катя Грабенко, Єва Кужильська, Маша Некрасова (Харків), Маша Резнік, Марина Руденко (Харків), Варя Шуліка (Бахмут), Лєна Попова, Таня Алімова (Київ), Василь Козирь, Віра Фетісова, Марія Бірюкова (Харків), Євгеній (Харків),  Лариса Сацька, Олександр Семенов (Таллін), Сергій Безсмертний, Альона Жорницька, Катерина Гончаренко, Арнольд Євсєєв. Головний художник проєкту дякує усій команді за те, що виявили ініціативу і присвятили час для реалізації задуманого.

Розпис стін майже завершено, але тепер виникає проблема, як цю красу зберегти на довгий час. Порадилися і вирішили зробити невеличкий «козирьок» по всьому перименту. Кошти шукає Віра Фетісова, а до неї приєднуються небайдужі люди, зокрема, Олена Жмуріна з командою ГО «Повноцінне життя» зробила внесок у 1 тис. грн і подякувала за ідею та організацію процесу, за особистий внесок і проведену колосальну роботу.

Тож долучайтеся! Можливо, й увесь фасад будівлі, яка нині належить Фонду Держмайна України, розмалюють наші майстри. Літо довге!
 
А подальшою долею оновленого об’єкту нерухомості, що стоїть на центральній вулиці міста, повинна опікуватися міська влада. Експерти стверджують, що реальна можливість повернути його до комунальної власності (безкоштовно, чи за невеликі кошти) є, треба лише докласти зусиль і точно знати, як відкриваються двері Фонду держмайна. 

[img][/img]

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Світловодська КДЮСШ №1 зібрала 50 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
В Олександрії завершився Всеукраїнський турнір з професійного боксу
«Вітаю Анастасію Мисник!» - Шульга
Першість Кіровоградської області з боксу - у Світловодську
Мультiмедиа
Запрошуємо майбутніх першокласників до Нової української школи!
Не забудемо. Не пробачимо. Переможемо!
Власівка – без проблем, Світловодськ – у повному обсязі. Це міський голова про підготовку до опалювального періоду
Свято першого дзвоника відбулося у школі №1 (ДОПОВНЕНО)
«Я люблю Світловодськ, пишаюся Україною!» – зізнавалися жителі міста (ДОПОВНЕНО)