19-20 лютого відбулися пленарні засідання 63-ої чергової сесії Світловодської міської ради сьомого скликання. Розглянуто «земельні» питання, але з найважливіших питань життєдіяльності міста рішення так і не ухвалили.
У перший день спостерігалася давно не бачена активність депутатів, у залі було 28 народних обранців і чимало жителів міста, які прийшли вкотре поставити владі свої запитання і, головне, почути відповідь.
Про що говорили люди? Про цілком ймовірне закриття дитячих садків через невиконання протипожежних заходів; про безпритульних собак, яких розвелося у місті аж занадто багато; про нарахування СП ТОВ «Світловодськпобутом» оплати за ненадані послуги тим, хто за рішенням влади від’єднався від централізованого опалення; про ями на дорогах і в дворах після «розкопок» водоканалу тощо.
Чи варто говорити, що на народний гнів міський голова Валентин Козярчук уваги не звернув і жодної конкретної відповіді не надав? Натомість відправляв людей до суду, до надавача послуг, запевняв, що дитсадки не закриють ні в якому разі, але фінансувати протипожежні заходи він не буде, бо дуже вболіває за бюджет міста.
«Я не буду брати на себе відповідальність!» - лейтмотивом звучало впродовж двох сесійних днів.
Каменем спотикання на сесії стала заява Олександра Молчанова про те, що за бюджет міста на 2019 рік проголосувало лише 17 депутатів, міський голова його підписав, документ вже діє, що є незаконно. Для ухвалення рішення потрібно 18 голосів. Довготривалі перерви для вирішення цього питання призвели до того, що головуючий оголосив перерву до 20 лютого.
На друге пленарне засідання прибули лише 19 депутатів, тож вдалося ухвалити лише земельні питання та деякі інші, які не викликали суперечок. За фінансові питання голосували лише 7-8 депутатів, не вистачило голосів і на блок економічних. Сесію оголосили закритою.
Юрій Сапянов вважає, що деякі депутати «згадали» про незаконність рішення з бюджету чомусь аж через місяць, і саме тому виникла кризова ситуація.
Олександр Молчанов впевнений у своїй правоті, бо розібрався з двома законами, які регламентують поняття більшості і їх треба дотримуватися. Він вважає, що бюджет міста треба розглянути ще раз, врахувати пропозиції фракції ВО «Свобода», спрямовані на покращення життя людей, і тоді вони за нього проголосують.
Віталій Тетяниченко, юрист за фахом, теж виступає за те, щоб бюджет переглянути, з усіма пропозиціями розібратися і знову винести на затвердження. Міський голова уникає відповідальності, не погоджується з очевидним порушенням закону, сам спровокував ситуацію, що склалася, – вважають обидва депутати.