» » Підготовка до опалювального сезону у місті Світловодську оптимізму не викликає

Підготовка до опалювального сезону у місті Світловодську оптимізму не викликає

Ніякого оптимізму, не зважаючи на гарні цифри, якими оперує обласна державна адміністрація, особливо в частині заміни теплових мереж. Скоріше за все, це не стосується нашого міста. 
 
Підготовлено 71,5% котелень, 64% теплових мереж, також замінено 62% від запланованих теплових мереж та підготовлено 6 теплових пунктів, що становить 100%. Про це 2 серпня, повідомила директорка обласного департаменту житлово-комунального господарства Ольга Довжук під час засідання обласного штабу з підготовки до опалювального сезону 2022-2023 років.

 "Роботи з підготовки теплового господарства ведуться кращими темпами, ніж минулого сезону. Відвідуючи теплопостачальні підприємства на територіях ми бачимо значний комплекс робіт, які там виконуються", — акцентувала 
Ольга Довжук. 


Також посадовиця повідомила, що у сфері водопровідно-каналізаційного господарства замінено 75% від запланованих водопровідних мереж та 65% каналізаційних мереж. 

Через військову агресію підготовка до опалювального сезону стає справжнім випробуванням для комунальної сфери. На цьому наголошує голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович:

 "Незважаючи на проблеми, мусимо зробити все, щоб опалювальний сезон розпочався вчасно. Експлуатуємо те, що маємо. Ремонтуємо, промиваємо мережі, якими подаватиметься тепло. Працюємо швидко і якісно. Це важливі і принципові питання. Відповідальність влади на місцях, щоб школи, лікарняні заклади, садочки, житловий фонд були взимку з теплом!"


 А що у Світловодську? 

Офіційний сайт єдиного у місті теплопостачального підприємства ТОВ «Світловодськпобут» не оновлюється, тож і інформації для споживачів немає. Лист гендиректора до УЖКГ щодо гідравлічних випробувань ми знайшли і про суть справи написали з власної ініціативи. 

Доволі оптимістична інформація про підготовку до опалювального періоду 2022-2023 р.р. у Світловодську з’явилася на сайті громади 20 липня: 

«Цього року до підготовки до нового опалювального сезону Світловодська громада підходить максимально зважено. Зокрема, бюджетні заклади соціальної сфери вже готують систему опалення до перевірок теплопостачальною компанією міста. Наразі всі заклади культури нашої громади пройшли гідравлічні випробування та промивку труб, провели необхідні ремонтні роботи системи теплозабезпечення. Представником «Світловодськпобуту» було зафіксовано всі проведені роботи, перевірено на відповідність документи та зроблено незначні зауваження». 


Слід зауважити, що мова йде лише про заклади культури і освіти, проте висновок влада робить такий:

«Сподіваємось, що такі спільні зусилля щодо підготовки до зимового періоду, нададуть можливість громаді знаходитись у теплих приміщеннях весь зимовий період».


Відомо також, що у місті працює "міський штаб з підготовки господарського комплексу міста до забезпечення сталого проходження опалювального періоду 2022-2023 років" (дослівна назва). Штаб навіть проводить засідання (останнє — 29 липня), але інформація про проміжні результати роботи цього штабу не публікується. Офіційно, принаймні.

Більш детально про «успіхи» міської влади щодо забезпечення «сталого  проходження опалювального сезону» висловився народний депутат України Олесь Довгий:

«Опалювальний сезон 2022-2023 буде найскладнішим для всієї країни. Це факт. Уже зараз влада готується до найрізноманітніших сценаріїв. У сьогоднішніх умовах військової агресії план «Б» має бути готовий як і для всієї країни, так його мають готувати і очільники окремих територіальних громад. 

На превеликий жаль, зараз місто Світловодськ і місцева влада в особі очільника міста не мають і плану «А» для вчасного і якісного запуску тепла в оселі, лікарні, школи, дитсадки та усі інші необхідні для життя інфраструктурні об’єкти. Ця проблема не нова, вона тягнеться щонайменше три роки. І кожного року тепло містяни отримують у ліпшому випадку кінець листопада – початок грудня. З поривами і перебоями.

У 2020 я закликав світловодчан, перед тим, як віддати свій голос за нового мера, подумати чи вирішить він найболючіше питання міста — опалення. Вердикт двох попередніх років ви бачите і кожної зими відчуваєте у власних оселях, школах, лікарнях. На жаль. 

За ці роки можна було знайти щонайменше декілька виходів із ситуації. Це — перехід міста на автономне опалення, що, до речі, зробила сусідня Знам’янка декілька років тому, це — модернізація котельнь та встановлення нового обладнання за підтримки міжнародних партнерів, в кінці кінців — це відкритий діалог та вирішення багаторічних суперечок із теплопостачальником. Але на це потрібна воля, якої у керівників міста просто немає. 

Ще наприкінці травня ми із головою Кіровоградської ОВА ініціювали багатосторонню зустріч. Зібрали за одним столом керівництво міста разом із Андрієм Маілцьким та представниками теплопостачальника  - ТОВ «Світловодськпобут» Під час засідання дали чітку вказівку — розробити план запуску опалювального сезону, розробити дорожню карту та підписати тристоронній меморандум. Що маємо наразі? Дорожньої карти немає, меморандум не підписаний. 

Ми із областю щороку надавали усю необхідну підтримку керівництву Світловодська. Але проблема потребує системної роботи на місці саме від мера і не лише в останні місяці перед початком опалювального сезону. 

А щожовтня бити в колокол і кричати «Караул! Світловодськ замерзає» і звинувачувати у цьому кого-небудь іншого, намагаючись уникнути відповідальності — недоречно.

І поки не пізно, я закликаю Андрія Маліцького нарешті почати працювати над вирішенням проблеми, бо окрім 45 тисяч своїх жителів, місто стало прихистком для тисяч родин із дітьми, які сподіваються побудувати тут своє нове життя і аж ніяк не замерзати взимку…»

Фото Богдана Дроздова (архів)

Автор: Тетяна Дроздова

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Футбольний турнір пам'яті Олександра Іванушка відбудеться у Світловодську
Осінь спортивна: корнхол, спартакіада та чемпіонат області з шахів і шашок
Віримо у перемогу і щасливе майбутнє наших дітей!
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!