
До поїздки на фестиваль "Буковель Натхнення", що відбувся з 11 по 14 вересня цього року, я жодного разу не була на Прикарпатті. Як і більшість моїх знайомих, віддавала перевагу пляжним курортам Туреччини, Єгипту, Тунісу або туристичній Європі. Відтепер мої погляди на відпочинок змінилися! Я переконалася, що Буковель – це казка!

Буковель – ціле містечко, зовсім не схоже на решту українських територій. Тут є умови для комфортного проживання, якісного харчування, відпочинку, оздоровлення, занять спортом і бізнесом. Буковель щороку приймає близько двох мільйонів туристів. «Комплекс постійно розвивається і намагається задовільнити бажання кожного свого гостя!» – стверджує Олександр Шевченко, засновник курорту, завдяки якому та Журналістському фонду України на чолі з головою правління Людмилою Ольховською, Національній Спілці журналістів України 150 представників медіа з усіх куточків країни змогли тут змістовно відпочити протягом трьох діб.

Чим ми займалися? Навчалися новим технологіям роботи, проходили психологічні практикуми, відвідували тренінги, літературні вітальні, майстер-класи, зустрічалися з господарем комплексу Олександром Шевченком, обговорювали перспективи розвитку місцевих газет на фоні агресивної політики «Укрпошти» з головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленком, снідали-обідали-вечеряли у затишному кафе «Бугіль», відпочивали у комплексі «Вода», грали у боулінг в РЦ «Бука», займалися йогою, оглядали містечко з висоти, користуючись підйомником, ходили на екскурсію до Етнопарку «Гуцул Ленд» тощо. І все це безоплатно.



Щоб розповісти про кожен із заходів, не вистачить цілої газети, тож зупинюся на тому, що вразило найбільше.
Підбиття підсумків конкурсу "Дій активно! Живи позитивно!", ініційованийого благодійним фондом народного депутата України восьмого скликання Олександром Шевченком, Національною спілкою журналістів, "Українським журналістським фондом" і БФ "Ветеран преси". Ми приєдналися до цього конкурсу в останній місяць його проведення, тож на перемогу не варто було й розраховувати… А безліч регіональних газет працювали рік, готуючи позитивні матеріали, і найкращі з них поважне журі високо оцінило. Окремі автори і колективи редакцій отримали у якості призів – запрошення на зимовий відпочинок до Буковелю. Чому не ми? Бо пропустили важливу інформацію, не оцінили пропозицію і втратили таку можливість. Наперед будемо уважнішими!
Друге, що вразило і потішило – це дивовижні жінки, з якими довелося тісно спілкуватися, бо жили в одному номері котеджу.

Наталія Храбатин – журналістка «Західного кур’єра» з Івано-Франківська. Крім того, що ця розумна жінка є успішною у своїй професії, пише книги, на фестивалі провела майстер-клас з виготовлення кремів. Це її захоплення допомогло нам зрозуміти, що не обов’язково витрачати купу грошей на такі речі. Кожен учасник заходу отримав у подарунок від Наталії 1-2 креми, виготовлені власноруч під час майстер-класу.
Вікторія Сімкіна з Кривого Рогу – тележурналістка ТРК «Рудана», без перебільшення просто зірка. Вона отримала нагороду «Журналіст року» як автор документального фільму «Літопис «Чорного тюльпана» за перемогу у номінації «Кращий журналістський матеріал (фоторепортаж, серія) про події на Сході України (в зоні ООС)». Фільм – це історія пошуку тіл загиблих воїнів в зоні ООС (АТО) і повернення їх близьким.

Сподіваюся, що наше знайомство з талановитими журналістками буде мати продовження.
Олександр Шевченко і його розповідь про історію проекту під назвою «Буковель» вразили найбільше. Простий у спілкуванні, засновник проекту прийшов на зустріч з журналістами з привітною посмішкою. Він розповів, що 15 років тому до села Поляниця, на території якого розташований комплекс, не було гідної дороги. Цей населений пункт вважався одним із найдепресивніших в області. Територія була бідною та занедбаною, а чи не єдиним заробітком для місцевих було вирубування лісу.

«Коли ми сюди прийшли, місцевість виглядала дуже сумно. Тут працювала лише початкова школа, а люди соромилися говорити, що вони з Поляниці, бо тут навіть сільрада не працювала. Звичайно, бюджет села був дотаційним», – розповів нам засновник «Буковелю»
Але неймовірні природні та людські ресурси у поєднанні з правильно поставленими пріоритетами та чіткою стратегією призвели до того, що наразі «Буковель» – потужний інвестиційний магніт, завдяки якому розвивається уся Яремчанщина, – стверджує Олександр Шевченко.
Кількість населення Поляниці зросла з 600 до 1000 людей, сьогодні така демографічна ситуація виключення з правил. Тепер місцеві жителі не їдуть за кордон, працюють тут, бо мають достойну заробітну плату, можливість займатися власним бізнесом, народжувати та виховувати своїх дітей.
«Буковель» вважається зимовим курортом, тут 68 км підготовлених трас, усі вони обладнані сніговими гарматами, створені 63 гірськолижні траси усіх рівнів складності. На базі курорту проводиться чимало змагань з різних видів спорту. Але розважитися у «Буковелі» можна і в теплу пору року.
Заряд адреналіну можна отримати, взявши участь у джип-турах, катаючись у велопарку чи організувавши кінну прогулянку. Для гостей комплексу працюють скалодром, спортивні майданчики, екстрім-парк, квадротури. Тут можна пограти в пейнтбол, боулінг, більярд. Буковель також пишається озером Молодості. Тут облаштовані пляжні зони відпочинку. Чималий і спектр розваг на озері: водні лижі, катамарани, каяки, гідроцикли, аквагірки.
Розповідаючи про перспективи, Олександр Шевченко сказав:
«У планах «Буковелю» – працювати та розвиватися! Головний акцент робимо на Карпатах. Добробут цілого регіону – наша ціль. Адже Карпати дуже різноманітні і особливі. Тут сприятливий клімат, неймовірно мальовничі пейзажі, працьовиті і творчі люди. Єдине, що потрібно – розробити план та стратегію розвитку територій, підтримка держави, а саме, перехід від злочинних схем до чіткого плану дій!»
Вікторія Сімкіна, журфонд (фото)