» » Сім’ям загиблих у зоні АТО/ООС – по 30 тис. грн до Дня захисника України

Сім’ям загиблих у зоні АТО/ООС – по 30 тис. грн до Дня захисника України


Чим цікавим, крім цього,  увійдуть в анали історії шість, а якщо бути точним, сім частин сесії міськради, що розпочалася 24 вересня і тривала до 4 жовтня? 

Спочатку коротко про перші чотири частини, про які ми писали… Головував на них міський голова Валентин Козярчук, якому, щойно пролунав Гімн, зробили непереливки такі обранці, як Анатолій Кучугурний, Олександр Молчанов, Андрій Маліцкий та Анатолій Шаповал – вони один поперед одного вимагали від градоначальника, який представляє інтереси громади, якій належить 50% власності СП ТОВ «Світловодськпобут», роз’яснень, яким чином з’явився його підпис під документом, що засвідчує передачу отих відсотків у приватні руки. 

Попри демонстрацію Кучугурним того документу з підписом, Козярчук запевнив, що він підпис свій не ставив. Майже за годину, що тривав сей допит, мер, який, видимо, втомився, зробив «зізнання»: за свій підпис він отримав два мільйони євро і наразі на нього чекають екзотичні острови. А на запитання Шаповала, що він робитиме, коли місто почне замерзати, відповів, що битиме у бубон, вірогідно, шаманський. Після чого оголосив першу перерву. З чим категорично не погодився секретар міськради Юрій Сапянов, мов, протирічить регламенту.  

На другій частині, після внесення змін і доповнень, затвердили порядок денний. І розпочали з Віктора Самоляка, начальника УЖКГ, який пропонував внести зміни до рішення міськради від 21 листопада 2017 року «Про затвердження Програми благоустрою м. Світловодська на 2018-2019 роки» та затвердии таку ж Програму на 2020-2021 роки. На внесення змін до старої Програми обранці пристали. А от нову не прийняли.  

Третя частина сесії позначилася досить жвавою дискусією стосовно грошей на потреби КП «Комбінат комунальних послуг», якому, зокрема, належить утримувати у належному стані автодороги і тротуари. Дискусія ця мала своє продовження ще на двох частинах 4 жовтня із «ніяким» завершенням. Так само – ніяк – завершилась і четверта частина сесії цього дня, 24 вересня і п’ята частина, 27 вересня у п’ятницю, бо ані 24-го, ані 27-го не набралося кворуму. Тому вирішили продовжити сесію вже 4 жовтня. Якщо, звісно, кворум збереться. 

І він таки 4 жовтня зібрався. І головував на цьому засіданні вже Сапянов, бо Козярчука не було. І розпочав він із кількох статей регламенту нашої міськради – тих, що наголошують на забороні міському голові оголошувати перерви коли заманеться, перебивати ораторів, давати оціночні судження абощо. Тобто, робити те, що постійно дозволяє собі робити градоначальник. А ще під гострим кутом обговорили вчорашній круглий стіл у «Світловодськпобуті», на якому його керівництво доносило до загалу своє бачення і стосовно майже негайного укладання нових договорів із теплопостачальником, і стосовно своєї тарифної політики, і стосовно реальних загроз для початку цьогорічного опалювального сезону.

«Не все було точно. Були неправдива інформація і маніпуляції, що без договорів не буде опалювального сезону. Це все обман тому, що нам законодавець передбачив укладання договорів до травня наступного року. А ще була тривога в «Побуті», що виконавчий комітет виконав постанову Кабміну і скасував своє попереднє рішення, яким визначав надавача послуги, а зараз послуги уже немає – це товар. І вони називають це позбавленням гарантованого постачальника. Он Оксана Гуцаленко може детально розповісти», – дав свою оцінку круглому столу Сапянов. 

Але виступила не Оксана Гуцаленко – слово було надано першому заступнику міського голови Олені Балюк, яку мер призначив відповідальною за початок і проведення опалювального сезону. Напередодні вона побувала у Кропивницькому на нараді, присвяченій саме «опалювальному» питанню в області. 

«На сьогодні, –  розпочала Олена Балюк, – ситуація у місті з початком опалювального періоду дуже напружена. Технічно місто готове для прийому теплоносія. Але для того, щоб отримати номінацію, «Світловодсьпобуту» треба сплатити 23,2 млн грн. І звідки підприємство візьме ці кошти, відповіді нам не надано… Але ж ми з вами розуміємо, що ми не можемо підставити своє плече, тому, що підприємство є приватним. Надати гарантії для того, щоб була розстрочена заборгованість, як це зробили у Кропивницькому, ми не можемо…». 

Коротше кажучи, очільники міста нічого не можуть вдіяти, аби його мешканці були забезпечені централізованим опаленням. 

Так само, як обранці нічого не змогли вдіяти зі згаданим вище виділенням грошей на потреби комунальникам: на сіль та пісок для посипання доріг – 150 і 200 тис. грн відповідно. А ще – на компенсацію громадянам, які скористалися так званими «теплими кредитами» – 1,5 млн грн, на експертну оцінку ліфтового господарства – 120 тис. грн тощо. І що цікаво, по кожній статті видатків потрібна більшість набиралася, а от в цілому – ні. Сапянов аж упрів, тричі ставлячи згадане питання на голосування. Марно. Після чого із сумом у голосі висловив подив через відсутність на засіданні депутата Олександра Плахотнього, начальника ККП, який, як ніхто, має бути зацікавленим у грошах на сіль та пісок. А ще його здивувало небажання голосувати позитивно Олега Довгого та Андрія Москаленка, які входять до числа прибічників мера, отже і Плахотнього.  

А от переголосування по виділенню 15 сім’ям загиблих в зоні АТО/ООС світловодців по 30 тис. грн до Дня захисника України, яке набрало у третій частині сесії 17 голосів із 17-ти (а треба для затвердження – 18), цього разу отримало свою законну більшість. Також обранці одностайно підтримали свого колегу Молчанова звернутися «нагору» від міськради, а значить, і від громади, аби «адміністративно-територіальні» реформатори переглянули ганебне для мешканців міста своє рішення про приєднання красеня Світловодська до якого там Олександрійського повіту.

Віталій Асауленко  
[img]


[/img]

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Антон Пустовіт повернувся!
Острів Змитниця, острів пам’яті та звитяги
Вітаємо Чемпіонку України!
У Світловодську відбувся Всеукраїнський турнір з художньої гімнастики "Весняночка-2020" (ДОПОВНЕНО. ФОТОРЕПОРТАЖ)
А у Світловодську – волейбол!
Мультiмедиа
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"
Олександр Звінцов з Москви про Донбас. Що то було?
Ринок «Світанок» з новим керівником! (ДОПОВНЕНО)
Бажаємо відродження Світловодську!
Як відзначалася дуже крута дата – рік відриву перед 30-річчям