» » Нагріємось? Виконком рекомендував заплатити за газ у складчину

Нагріємось? Виконком рекомендував заплатити за газ у складчину


Сьогодні, 4 листопада, засідав виконком Світловодської міської ради з питання, як нескладно здогнатися, пов’язаного з опаленням у Світловодську, точніше з його відсутністю. Здається, щось схоже на рішення щодо полегшення ситуації було ухвалено. Але…

Відкриваючи сьогоднішнє засідання виконавчого комітету міста, секретар міськради і одночасно виконуючий функції міського голови Юрій Сапянов коротко ознайомив урядників з тим, як він, разом з першою заступницею міського голови Оленою Балюк, з’їздив у п’ятницю, 1 листопада, до Кропивницького на селекторну нараду з прем’єром Гончаруком та профільною міністеркою Бабак. Нарешті, сказав він, у Києві вже зрозуміли, що «Світловодськпобут» на сьогодні є стовідсотково приватним підприємством, відтак, органи місцевого самоврядування аж ніяк не можуть виступати гарантом та надавати будь-яку фінансову йому підтримку. Ще на нараді було озвучено, що допоки наші теплопостачальники не сплатить 14,4 млн грн «Нафтогазові» за газ, спожитий у попередні роки, про номінацію на цьогорічний опалювальний сезон годі й мріяти.

Слідом слово мовила Олена Балюк. Вона ознайомила урядників з проектом рішення, що винесений на обговорення та розповіла про варіанти, які пропонує «Нафтогаз», щодо виходу із ситуації, що склалася: 

«Нафтогаз» пропонує нам заплатити 21 млн грн боргу – найпростіше би було, якби підприємство заплатило, друге – перевести котельні у комунальну власність, бо тоді, зрозуміло, ми могли б надати гарантії, і третє – зменшити частину боргу, яка підлягає реструктуризації по закону 17/30. І таким чином, «Нафтогаз» надасть підприємству гарантії для того, що ми могли опалювати наше місто».  


Саме на третьому варіанті віце-мер загострила увагу, адже його плюс у тому, що підприємство, отримавши реструктуризацію, буде мати газ протягом усього опалювального періоду.

«Але, щоб це відбулося, ми маємо погасити цей борг. Яким чином? Частину боргу оплачує підприємство – кошти кладуться на його депозит як основа гарантій для «Нафтогазу»… Сьогодні ми дійшли такої згоди  – разом із обласним, державним, міським і районним бюджетами зробити авансовий платіж за той газ, який буде нам постачатися під час опалювального періоду».


Але задля цього, додала Балюк, треба, щоб був розпорядчий документ, який дасть можливість головним розпорядникам коштів – закладам освіти, медицини тощо – здійснити таку операцію. 

Начальниця фінансового управління Наталія Яременко зачитала проект рішення. Його суть зводиться, якщо коротко, до наступного: головні розпорядники бюджетних коштів та розпорядники так званого нижчого рівня мають скинутися, щоб загалом вийшло оті 14,4 млн грн. Таким чином «Світловодськпобут», отримавши право на реструктуризацію, одночасно отримує й номінацію на газ. Зачитавши проект, Яременко додала, що у її практиці таких рішень ще не було. Сапянов пояснив, що гроші від інших учасників цієї складчини не є грошами на підтримку приватного СП ТОВ «Світловодськпобут».

«Ми робимо авансовий платіж за послугу», – наголосив він.


Після чого Балюк озвучила хто і скільки повинен заплатити з тих учасників, які достеменно відомі: «Світловодськпобут» –  3 млн грн; обласний бюджет – 1,1 млн; ЦРЛ – 2 млн. Суми державного і районного бюджетів та інших поки що невідомі… Врешті урядники погодили цей проект, який, як було наголошено, носить рекомендаційний характер для розпорядників бюджетних коштів. 

Та тут з’ясувалося, що жаданих 14,4 мільйони гривень у цілому не набігає. Глухий кут, чи ще не все пропало? 

Віталій Асауленко 
[img][/img]

Фото: Ігор Котляров

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Антон Пустовіт повернувся!
Мультiмедиа
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська
«Золотий саксофон» Хмельниччини об’єднав друзів у Світловодську
Ви ризикуєте, купуючи продукти харчування «з землі». А у таку спеку – й поготів!
Олена Шангіна про свою музичну творчість: "Ставлюся до цього як до звичайного хобі"