» » Розчавлені хрущі на наших підошвах – це зло

Розчавлені хрущі на наших підошвах – це зло


Добре, що ми не азіати. А то би від травня до червня у нас тривав би сезон поїдання хрущів. Та їм не набагато краще і з українцями…

У цей період наші тротуари рясніють плямами від цих розчавлених комах. Комах, яких вповні можна вважати дивом природи, яке здатне літати всупереч усім законам аеродинаміки. І їх безжально нищать, бо вважаються шкідниками. 

Та це аж ніяк не означає, говорить світловодський екологічний інспектор Костянтин Рибачук, що люди мають їх за це позбавляти життя. Адже ж хрущі – важлива складова харчового ланцюга, якою залюбки ласують птахи і дрібні дикі тварини. Звісно, додав еколог, цим жукам, враховуючи їхню кількість, повне знищення від людських підошов не загрожує. Але, на його переконання, людям для життя в гармонії з довкіллям необхідно дотримуватись етичного вчення німецького гуманіста  кінця ХІХ і першої половини ХХ століття, лауреата Нобелівської премії миру Альберта Швейцера – благоговіння перед життям.  Основний постулат якого наголошує: 

«Добро – те, що слугує збереженню і розвиткові життя, зло є те, що знищує життя або перешкоджає йому».

… Тож, побачивши хруща, що лежить спиною на асфальті і безпорадно дриґає лапками, візьміть і перекиньте його на газон – врешті, ви ж не на власному городі. Це – добро. А от наші потріскані у дірках тротуари, що рясніють (до того ж) розчавленими тільцями цих милих створінь – зло. Все просто.

Автор: Віталій Асауленко

Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
Першість області з легкої атлетики відбулася у Світловодську
Мудрий Лисак «розполовинив» свою команду. І не прогадав
Вітаємо ветеранів футболу із перемогою!
Український волейбол долає... коронавірус та переходить на світовий рівень розвитку
Михайло Меркулов візьме участь у чемпіонаті Європи
Мультiмедиа
Роман Домбровський впритул наближається до Андрія Маліцького
Чи можливо в Україні висадити 1 мільйон дерев за один день? (ДОПОВНЕНО)
Світловодський річковий термінал став центром уваги всієї України (ВІДЕО, ДОПОВНЕНО)
За п’ять років роботи для розвитку соціальної сфери та інфраструктури Світловодського району додатково залучено 80,0 млн грн
«Я з тих людей, які не можуть залишити незавершену справу», – Валентина Здебська