» » Він боявся говорити про свій діагноз вголос…

Він боявся говорити про свій діагноз вголос…


Але вже за півроку життя ВІЛ-позитивного чоловіка змінилося завдяки соціальному супроводу 

Восени торік Максим дізнався, що в нього ВІЛ. Перші відчуття: настав кінець. Він боявся про свій діагноз говорити вголос, не знав, як відреагує сім’я. І  можливо він би й досі залишився в такому стані, якби не отримав соціальний супровід в проекті HealthLink «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

– У мене з’явилися висипання на шкірі. Я одразу звернувся у лікарню. Пройшов обстеження. В тому числі і тест на ВІЛ. Тоді мені сказали про діагноз. У середині мене все перевернулося. Я думав, що це кінець мого життя. Я знав, що від цієї хвороби помирають,  – розпочинає свою історію 41-річний Максим: – Коли я сказав дружині і дітям, що в мене ВІЛ, одразу був супротив. Дружина почала думати, що зі мною щось станеться погане… Пізніше заспокоїлася… 

Максим зізнається, що було не просто прийняти свій ВІЛ-позитивний статус. У лікарні йому порадили скористатися допомогою консультанта із соціального супроводу. Він погодився, адже потребував підтримки. 

– Перше запитання, яке поставив мені Максим «що це таке?». Я пояснювала, що ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини, що з цим діагнозом люди живуть, що необхідно лише приймати АРВ-терапію, яка є в наявності і безкоштовна. І він мене почув. Вчасно став на лікування. Зараз пройшло півроку. Максим себе добре почуває, приймає лікування, працює. У нього немає депресивних думок, здоров’я налагодилося,– розповідає консультант із соціального супроводу проекту HealthLink Тетяна Сарана.

Наразі послуги соціального-психологічного супроводу на всіх етапах від тестування до реєстрації у Центрі СНІДу, які надає БО «100 відсотків життя. Кропивницький», отримують 112 клієнтів проекту HealthLink. Особливий фокус надаваних послуг направлений на зниження внутрішньої стигми.

–  Ми надаємо великий спектр послуг. Це і консультаційна підтримка щодо ведення випадків, пов’язаних зі стигматизацією та дискримінацією представників груп найвищого ризику та людей, які живуть з ВІЛ з боку медичних працівників та соціуму в цілому. Також це юридичний супровід клієнтів у випадках стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, в медичних закладах. І звісно ж, психологічна допомога в прийняті свого статусу та подальша адаптація клієнта. Та ми не можемо прожити життя за клієнта, як кажуть: «Ми не даємо людині рибу. Ми даємо вудочку і вчимо її ловити самостійно рибу». Ті клієнти, яких ми супроводжуємо задоволені отриманою допомогою від наших консультантів із соціального супроводу, – наголошує координатор проекту HealthLink Олексій Макогон.

Матеріал підготувала Вікторія Семененко 
[img]
[/img]
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Популярне
“Добрадівці” побували на відкритому турнірі козацького багатоборства
Золоті призери чемпіонату міста Світловодська з футболу присвятили свою перемогу полеглому воїну Олександру Іванушку
Світловодські «Комети» будуть грати у фіналі чемпіонату України!
Дмитро Гонтар біг світловодською набережною, уявляючи, що біжить під київськими каштанами
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Мультiмедиа
У футбольному турнірі пам'яті Олександра Іванушка перемогла команда Світловодська
Світловодська громада попрощалася з Олександром Іванушком
Двісті дев'яту річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили у Світловодську (Доповнено)
Світловодськ попрощався з захисником України Сергієм Батяшовим
Щиро вітаємо всіх вчителів України з професійним святом!