21 липня – вибори до Верховної Ради України. До цієї знакової події готуються не лише кандидати у депутати, виборчі комісії різних рівнів, а й поліція. Як буде здійснювати нагляд за дотриманням правопорядку під час проведення виборів Світловодський відділ Управління Національної поліції у Кіровоградській області, питаємо у начальника відділу Андрія Гулого.
– Попередні, президентські вибори були першими за 23 роки моєї служби в поліції, напередодні яких було чітко визначено, що ми повинні робити, а чого не повинні. Не зрозуміло, чому такого раніше не було! У нас є 3 основні завдання під час виборів.
Перше полягає у тому, що у відповідності до Закону «Про поліцію» ми дотримуємося політичної нейтральності. Усі кандидати, які балотуються, рівні перед законом. Під час президентських виборів ми складали адміністративні протоколи, реєстрували заяви і повідомлення, проводили перевірки тощо. Так будемо вчиняти і зараз.
Друге завдання – це збереження бюлетенів. Працівник поліції за 3 дні до проведення виборів бере бюлетені під охорону. Ми організовуємо охорону, починаючи зі Знам’янки, де знаходиться окружна комісія, супроводжуємо представників територіальної комісії до виборчих дільниць, і після того, як комісія їх перерахує, запакує, завірить печаткою і покладе до сейфу, працівник поліції забезпечує охорону дільниці до початку виборів, під час виборів, а потім знову супроводжує територіальну комісію до окружної після закінчення підрахунку голосів.
Третє завдання – це забезпечення публічного порядку під час підготовки до виборів та у день виборів. Поліція вживає заходи, якщо є правопорушення, пов’язані з виборчим процесом. За заявою громадян поліція прибуває до місця скоєного злочину і займається документуванням та охороною місця події.
Більше завдань у нас немає. Це, на мій погляд, дуже правильна позиція Міністерства внутрішніх справ України.
– Якщо я правильно зрозуміла, кожну виборчу дільницю у м. Світловодську та Світловодському районі буде цілодобово охороняти поліцейський?
– На великих дільницях будуть чергувати по два співробітники поліції, на маленьких – по одному. Вони будуть там з моменту отримання бюлетенів і до підрахунку результатів голосування, а потім супроводять голову комісії до ОВК у м. Знам’янку.
– Щоб все це забезпечити, скільки потрібно працівників?
– Переважна більшість наших співробітників (їх по штату 81, фактично – 75) буде задіяна на виборах, а ще до нас відрядять додатково 10 поліцейських з Кропивницького. Крім цього, наряди патрульної поліції будуть реагувати на заяви, повідомлення громадян. Тобто мінімум людей залишимо на реагування, максимум направимо на забезпечення охорони виборчих дільниць.
– Дякую за вичерпні відповіді. Будемо сподіватися, що вибори відбудуться без значної кількості правопорушень.